Narożniki RELAKS

Na co zwrócić uwagę wybierając narożniki do salonu?

Narożniki to bardzo funkcjonalne meble, które doskonale sprawdzają się w salonach. Gdy wybiera się narożniki niezbędne jest zdecydowanie się na takie, które są odpowiednio dopasowane pod kątem kształtu oraz wymiarów do kształtu oraz wielkości salonu. Bardzo ważne jest, aby nie decydować się na nadmiernie duże narożniki do małych salonów, a jednocześnie na bardzo małe, niewidoczne w dużych pokojach gościnnych.

W jakim stylu można wybrać narożnik?

Narożniki dostępne są w bardzo różnych stylach aranżowania wnętrz. Wybierać można między innymi meble w stylu:

  • nowoczesnym,
  • klasycznym,
  • skandynawskim.

Nowoczesne, szare narożniki mogą szczególnie sprawdzić się w salonach, w których postawi się na minimalistyczny styl. Wówczas można zdecydować się na duży narożnik, który spełniać będzie rolę centralnego mebla. Postawiony na samym środku pomieszczenia meble jest w stanie spełniać rolę kluczowej dekoracji. Bardzo ważne jest zdecydowanie się na taki narożnik, który ma odpowiednie wymiary oraz stylowo się prezentuje.

Narożniki klasyczne

Jeśli wybrało się bardziej tradycyjną stylistykę wówczas można decydować się na klasyczne narożniki. Takie są w stanie zapewnić złagodzenie surowego, industrialnego stylu. Jednocześnie konstrukcje takich mebli łączą w sobie stonowany wygląd oraz wygodę użytkowania. Klasyczne meble nie opierają się na krzykliwych projektach, ale mają odpowiednio dopełnić przestrzeń. W znacznie większym stopniu mają one spełniać funkcję użytkową niż dekoracyjną, za którą odpowiadają oddzielne elementy dekoracyjne.

Innym rozwiązaniem jest postawienie na narożniki przygotowane specjalnie do stylu skandynawskiego. To bardzo popularna stylistyka, która wybierana przez osoby preferujące czystość oraz lekkość stylu. Narożniki skandynawskie podobnie jak klasyczne konstruowane są w sposób, który ma zapewnić wrażenia przytulności. Ciekawym pomysłem może być postawienie również na wygodne narożniki w stylu loft, które charakteryzują się metalowymi nóżkami oraz surową formą bryły narożnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *