Narożniki RELAKS

Czym kierować się wybierając narożniki pokojowe?

Narożniki to meble, które w doskonały sposób pozwalają na wykorzystanie przestrzenie dostępnej w pokojach. Z jednej strony nie zajmują one tyle miejsca jak sofa czy fotel, a z drugiej strony oferują podobne walory. Umieszczone w kątach pokojów narożniki sprawiają, że pokój będzie prezentował się przestronnie.

Jakie zalety mają narożniki?

Podstawową zaletą narożniki jest to, że są to meble bardzo komfortowe w użytkowaniu. Tapicerowane narożniki z funkcją relaks doskonale sprawdzą się w salonach, w których tworzy się strefę wypoczynkową. Wykorzystując narożniki można podczas seansu filmowego wygodnie wyciągnąć nogi oraz odpocząć w pozycji lezącej. Na narożnikach znajduje się również spora ilość miejsca, co oczywiście pozwala zapewnić możliwość korzystania z nich gościom oraz domownikom.

Jeśli w salonie skorzystano już z ustawienia fotelu oraz kanapy narożniki mogą być doskonałym sposobem na wykorzystanie tak zwanego martwego kąta. Ustawiając narożnik w takim miejscu można uzyskać dodatkowe miejsce do siedzenia. Jednak miejsce ustawienia narożnika zależy w znacznym stopniu od tego jak duży jest salon. Decydować można się na ustawienie narożników:

  • na środku salonu,
  • w rogu salonu,
  • pod ścianą.

Kształt salonu

Zanim zacznie szukać się mebli w formie narożników niezbędne jest ustalenie miejsca, w którym maj znaleźć się taki mebel. Wiele zależy przede wszystkim od kształtu salonu. Jeśli salon jest duży wówczas można zdecydować się na umieszczenie narożnika w centralnym punkcie pomieszczenia. Zdecydować można się na postawienie narożnika w środku pokoju, gdzie będzie on pełnił funkcję wyspy. Na rynku meblarskim można w tym względzie znaleźć bardzo duże modele narożników, które doskonale sprawdzą się jako centralny punkt dużego salonu. Dodatkowo wykorzystanie takiego meble pozwala podzielić salon na strefy. Natomiast w mniejszych salonach narożniki sprawdzają się przede wszystkim w rogach, odzienie zajmują nadmiernej ilości miejsca. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie narożników przy ścianach.

Na co zwrócić uwagę wybierając narożniki do salonu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *